SBR - koulukilpailut 23.9. (21.09.2017)

    Kilpailijatiedote

     Kiitos ilmoittautumisesta ja tervetuloa kilpailemaan!

    Alustava aikataulu:

    Huomioittehan että aikataulu on suuntaa antava ja pois jääntien myötä lähdöt voivat aikaistua, joten olettehan aina ajoissa paikalla!

    Luokka 1 Klo. 10  (11 lähtöä)

    Luokka 2 Klo. 11.30 (14 lähtöä)

    Luokka 3 Klo. 13.15 (14 lähtöä)

    Lähtölistat löytyvät Kipasta sekä kotisivuiltamme www.stallsandbacken.fi.

    Kilpailukanslia

    Kanslia sekä buffa sijaitsevat samassa paikassa kilpailukentän vieressä. Kanslia avataan 1h ennen kilpailuiden alkua ja suljetaan 0,5h viimeisen luokan päättymisen jälkeen.

    Kanslian puhelinnumero kilpailuiden ajan 040 844 1112. HUOM! Tämä numero kansliaan vain kilpailuiden aikana.

     Pysäköinti

    Pysäköintialueena toimii sekä etukenttä (pikkukenttä) jonne ajo tapahtuu suoraan Hiekkamäenkujaa pitkin sekä lisäksi raviradalle jonne ajo tapahtuu Solbackankujalta. Paikalla pysäköinnin ohjaus. Parkkeeraathan tiiviisti, tilaa rajallisesti!

    Kilpailukenttä, Verryttely & Käsihevoset

    Kilpailut käydään hiekkapohjaisella noin 40 x 70 m ulkokentällä maneesin vieressä, jossa vierekkäin kouluaidoilla rajattu kilpakenttä sekä verryttely.  Verrytellä voi myös maneesissa.  

    Piha-alueen läpi kilpakentän ja raviradan välissä kulkeva tie on pidettävä vapaana!

    Käsihevoset raviradalla tai nurmella maastoesteiden luona. 

    Kentän pääty on katsomotilaa ja ihmisiä varten, näin ollen hevosia ei tule tuoda tälle alueelle turvallisuussyistä. 

     Toivotamme kaikille menestystä kilpailuun sekä viihtyisää kilpailupäivää!!

    Sandbackan Ratsastajat Ry

    Stall Sandbacken,

    Solbackankuja 20

     02880 Veikkola

    Sandbackan Ratsastajat 1 - tason koulukilpailut 23.9.2017 

     
               

    LÄHTÖLISTAT

         
               

    Luokka 1

    Helppo C: Tutustumisluokan kouluohjelma 2009

         

     

    Ilmoittautuneita 10, sijoittuu 3

         

    Rivi

    Lähtöaika

    Ratsastaja

    Ratsu

    Seura

     

     

     

    Kilp.nro

    Nimi

     

    1

    10:00

    Lahtinen Venla

    10

    Maskerade HE

    TLR

    2

     

    Sandberg Annika

    11

    Francesko

    TORA

    3

     

    Laukkarinen Milla

    12

    Siberian Tuuli

    SUORA

    4

     

    Pekkinen Inka

    13

    Välek-Vibulane

    Kilon Ratsastuskerho

    5

     

    Kilpeläinen Elina

    14

    Heta-Josefiina

    ImRa

    6

    10:35

    Holmén Ida

    15

    Maja IX

    KyIF

    7

     

    Holmén Jenni

    16

    Vallatu

    KyIF

    8

     

    Maan Vaije

    17

    Tamerlan

    SkaRa

    9

     

    Kokko Vilma

    18

    Silver

    SBR

    10

     

    Hämäläinen Sini

    19

    Alhon Velho

    YR

    11

     

    Panula Matilda

    20

    Lunds Bright Eyes

    KyIF

    Luokka loppuu arviolta klo 11:11, jonka jälkeen palkintojen jako.

     

     

           

     

    Luokka 2

    Helppo B:3 2009

       

     

    Ilmoittautuneita 14, sijoittuu 4

       

    Rivi

    Lähtöaika

    Ratsastaja

    Ratsu

    Seura

     

     

     

    Kilp.nro

    Nimi

     

    1

    11:30

    Panula Matilda

    20

    Lunds Bright Eyes

    KylF

    2

     

    Ronkainen Kirsi

    19

    Alhon Velho

    OR

    3

     

    Tamminen Amanda

    21

    Kipunan Yllätys

    SUORA

    4

     

    Härkönen Aino

    22

    Lady Fantastic

    SBR

    5

     

    Potrykus Louice

    23

    Fiderherz

    EER

    6

     

    Ylirautia Oona

    24

    Wig-Wam Bam 46 NF

    LOR

    7

     

    Karlin Emma

    25

    Labas

    KRK

    8

    12:17

    Maan Vaije

    26

    Tamerlan

    SkaRa

    9

     

    Salonen Marianna

    27

    Cintana

    TAR

    10

     

    Tikkanen Pinja

    28

    Recato

    SBR

    11

     

    Korpi Olivia

    29

    Balaton II

    SkaRa

    12

     

    Kurkinen-Nyholm Niina

    30

    Klasse

    Boen ratsastajat

    13

     

    Suvanto Sanna

    31

    Rose Chantal

    RCR

    14

     

    Ulla Murtomäki

    32

    Chamanta

    Upseeriratsastajat

    Luokka loppuu arviolta klo 13:00, jonka jälkeen palkintojen jako.

     

             
               

    Luokka 3

    Helppo A:2 2009

       

     

    Ilmoittautuneita 14, sijoittuu 4

     

     

    Rivi

    Lähtöaika

    Ratsastaja

    Ratsu

    Seura

     

     

     

    Kilp.nro

    Nimi

     

    1

    13:15

    Palmu Mari

    28

    Recato

    SR

    2

     

    Lönnrot Melina

    33

    Cilia

    ER

    3

     

    Harri Marjo

    34

    Fabio II

    ER

    4

     

    Kilpeläinen Elina

    35

    Aiwendil

    ImRa

    5

     

    Hiltunen Henna

    36

    La Isla Bonita

    CR

    6

     

    Lindroos Jasmin

    37

    Sabrina VI

    KyIF

    7

     

    Palmu Mari

    38

    Fahnenjunker

    SR

    8

    14:02

    Härkönen Aino

    22

    Lady Fantastic

    SBR

    9

     

    Potrykus Louice

    23

    Fiderherz

    EER

    10

     

    Aurola Anne-Mari

    39

    Damillo

    KylF

    11

     

    Hartikainen Emmi

    40

    Bourbon

    KylF

    12

     

    Levänen Saara

    41

    Carino III

    SBR

    13

     

    Kauppinen Laura

    42

    Hypothesis

    HeWi

    14

     

    Palmu Mari

    45

    Cosmic Radiation

    SR

    Luokka loppuu arviolta klo 14:45, jonka jälkeen palkintojen jako.

     

     

    Ajankohtaista

    Tiinan istuntakurssi 16.- 17.12.2017

    16.11.2017

    Tiinan istuntakurssi 16.- 17.12.2017 Kurssilla...

    Lue lisää

    SBR - koulukilpailut 23.9. Tulokset

    25.09.2017

    koulukilpailut_23092017_tulokset.pdf [391.1...

    Lue lisää

    SBR - estekilpailut 24.9.2017

    23.09.2017

    Kilpailijatiedote  Kiitos...

    Lue lisää

    SBR - koulukilpailut 23.9.

    21.09.2017

    Kilpailijatiedote  Kiitos...

    Lue lisää

    TULOKSET re 3.9.2017

    05.09.2017

    https://online.equipe.com/fi/competitions/21416

    Lue lisää